Przejdź do treści

W noc sylwestrową nie będzie pokazu sztucznych ogni na płycie nowosądeckiego rynku

Nowosądecki ratusz – fot. www.nowysacz.pl

Radni Koalicji Nowosądeckiej i Obywatelskiej oraz radni niezrzeszeni zaapelowali dzisiaj do prezydenta Ludomira Handzla, o to by ze względu na dobro zwierząt w tym roku zrezygnować z pokazu sztucznych ogni w noc sylwestrową.

– Zbliża się czas świąteczno-noworoczny, a więc okres, kiedy mieszkańcy będą odpalać sztuczne ognie – mówi radny Krzysztof Ziaja. – Przybyliśmy dziś do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt aby wspólnie zaapelować do pana prezydenta aby miasto zrezygnowało z pokazu sztucznych ogni.

– Chciałabym bardzo podziękować radnym za zaangażowanie. Przyłączam się do tego apelu w imieniu wszystkich schronisk i właścicieli zwierząt – dodała opiekunka schroniska Joanna Otto.

Na decyzję prezydenta Handzla nie trzeba było długo czekać. Zaledwie po kilku godzinach na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja, że w tym roku miasto zrezygnuje z pokazu sztucznych ogni na płycie nowosądeckiego rynku. W zamian za to prezydent zapowiedział równie efektowny pokaz laserów.

– Nie musiałem się długo zastanawiać na tą decyzją – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Otrzymuję wiele sygnałów od mieszkańców Nowego Sącza w tym temacie. Oczywiście przychylam się do prośby radnych. W tym roku zastąpimy pokaz sztucznych ogni, pokazem laserów. Mam nadzieję, że ten sylwester będzie wyjątkowy w Nowym Sączu, a ja wraz z kotem Krążkiem już na niego czekamy.

/źródło: UM NS