Przejdź do treści


W Marcinkowicach powstał nowy chodnik

W Marcinkowicach powstał nowy chodnik

Chodnik budowany przy ruchliwej drodze powiatowej w Marcinkowicach jest już gotowy. Stanowi on element całego ciągu dla pieszych, który niemal połączył już Nowy Sącz i Limanową. Inwestycję współfinansuje Powiat Nowosądecki i gmina Chełmiec.

Dziś efekty inwestycji, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie, oglądali Wiesław Janczyk, starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Obecne też były radne powiatowe: Joanna Stawiarska i Barbara Szarota, które również zabiegały o tę inwestycję.

– Kiedyś chodniki były tylko domeną miasta, teraz stają się również elementem krajobrazu sołectwa w gminach. Cieszę się, że chodnik powstał właśnie przy tej drodze. To jedna z najbardziej ruchliwych tras na terenie Powiatu Nowosądeckiego – mówi poseł Wiesław Janczyk. – Obecność kamieniołomu i wielu firm powoduje, że jest tutaj duży ruch. Po zakończeniu tego etapu inwestycji uzyskujemy imponujący ciąg chodnika, który niemalże łączy Nowy Sącz i Limanową. Proszę starostę Marka Pławiaka i wójta Bernarda Stawiarskiego, aby wygospodarowali jeszcze środki na budowę brakującego odcinka.

Poseł dodał, że chodnik został bardzo estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowany, jest szeroki i bezpieczny, z czerwoną linią, która dla kierowców wyznacza granicę bezpieczeństwa i ostrożności.

Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy samorządów, które dzielą się kosztami takich przedsięwzięć.

– Wybudowanie wielokilometrowego ciągu chodnika przy tej drodze powiatowej ma niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych – podkreśla starosta Marek Pławiak. – Mówimy o odcinku bardzo ruchliwej drogi powiatowej łączącej Nowy Sącz z Limanową. Jeżdżą po niej między innymi ciężkie samochody wyładowane materiałem z kamieniołomów w Klęczanach i Męcinie. Dzięki chodnikom piesi, w tym dzieci i młodzież szkolna, będą mogli poruszać się bezpiecznie.

(olsz)
Fot. Maria Olszowska