Przejdź do treści


W gminie Grybów policjanci ujawnili plantację marihuany

Zdjęcie ilustracyjne

Krzewy i susz, a dokładnie znaczne ilości narkotyków zabezpieczyli sądeccy policjanci na plantacji marihuany w gminie Grybów. Dzięki sporemu nakładowi pracy funkcjonariusze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za uprawę i posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie, także osobom nieletnim.
Policjanci Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy działając operacyjnie ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Grybów ktoś uprawia marihuanę. Gdy 28 października funkcjonariusze wkroczyli na tę plantację, ujawnili znaczne ilości narkotyków, a dokładnie 10 krzewów konopi indyjskich i blisko 3 kg suszu marihuany. Zostało im „tylko” ustalić właściciela plantacji.
Dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjanci już po trzech dniach wstępnie wytypowali sprawcę. 2 listopada o świcie wkroczyli do kilku domów i budynków gospodarczych, które dokładnie przeszukali. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, których przewieźli do sądeckiej komendy, a następnie przesłuchali.
W efekcie jednemu z nich przedstawili zarzuty udzielania środka odurzającego osobom małoletnim, za co grozi nawet do 8 lat więzienia, natomiast drugiemu z zatrzymanych zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości takich środków oraz ich udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, a policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie zatrzymanych na kwotę kilku tysięcy złotych.