Przejdź do treści


W czwartek rusza remont fragmentu ulicy Węgierskiej, prace będą prowadzone w godzinach 18:00 – 6:00

ul. Węgierska – fot. www.nowy-sacz.pl

W czwartek (15 września) rusza remont ulicy Węgierskiej, prace będą prowadzone na odcinku od stacji paliw Lotos przy galerii Sandecja i sięgną do 150 metrów za skrzyżowanie z ulicami Elektrodową i Biegonicką.Jak informuje Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, wszystkie miejsca na ulicy Węgierskiej, które są najbardziej uszkodzone będą sfrezowane i położone trzy warstwy nowej nawierzchni. Tempo prac zależy od warunków atmosferycznych.

Aby zbytnio nie utrudniać ruchu na ulicy Węgierskiej, planujemy prowadzić ten remont w późnych godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych, czyli od godziny 18 do 6 rano – mówi Grzegorz Mirek. – Chcemy, żeby ruch w ciągu dnia odbywał się w miarę płynnie, nie licząc drobnych utrudnień, których przy prowadzeniu remontu nie da się uniknąć – dodaje.

Prace prowadzone będą na odcinkach około dwustumetrowych. Na remontowanych fragmentach ulicy Węgierskiej ruch będzie sterowany przez przeszkolonych pracowników, po dojściu do Elektrodowej i Biegonickiej skrzyżowanie z tymi ulicami będzie czasowo zamknięte. – Remont takiego dwustumetrowego odcinka, jeśli pozwolą sprzyjające warunki atmosferyczne i nie będzie innych utrudnień, powinien trwać około trzech dni – mówi dyrektor Grzegorz Mirek.

W sumie wyremontowanych zostanie 1 200 metrów nawierzchni, co powinno przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zająć około trzydzieści dni.

Koszt inwestycji to około 1,4 mln złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

źródło: www.nowysacz.pl