Przejdź do treści


Uwaga! W czwartek na drogach Sądecczyzny utrudnienia w ruchu związane z wyścigami kolarskimi

rower, wyścig kolarski

Uwaga kierowcy! W czwartek 30 czerwca na drogach Sądecczyzny czekają nas utrudnienia w ruchu związane z organizacją III etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Trasa III etapu wyścigu będzie prowadzić z Jaworzna do Nowego Sącza. Na trasie Rogi – Nowy Sącz znacznych utrudnień w ruchu należy spodziewać się w godzinach od 17 od 18:30. Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut.

Dokładna trasa III etapu wyścigu:

START: JAWORZNO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM – PRZEJAZD PRZEZ WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: POWIAT OŚWIĘCIMSKI, CHRZANOWSKI, KRAKOWSKI, WADOWICKI, MYŚLENICKI, LIMANOWSKI, A NASTĘPNIE W POWIECIE NOWOSĄDECKIM: ROGI – NASZACOWICE – PODEGRODZIE – STADŁA – BRZEZNA – PODRZECZE – ŚWINIARSKO – MAŁA WIEŚ – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: UL. KRAKOWSKA – UL. LEGIONÓW – UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO – META: RYNEK

W Nowym Sączu imprezie będzie towarzyszył 14. Mini Wyścig „Solidarności”. W związku z tym wydarzeniem, a następnie zakończeniem rywalizacji w III etapie oraz ceremonią dekoracji zwycięzców 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, informujemy, że sądecki Rynek będzie wyłączona z ruchu od godziny 14 do około 20/21.