Przejdź do treści


UWAGA! Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą na policjanta

zdjecie ilustracyjne - foto. pixabay.com

Dzisiaj sądeccy policjanci otrzymali informacje o kolejnych próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Co cieszy, seniorzy zareagowali we właściwy sposób i nie dali się oszukać. Być może właśnie dlatego, że w ostatnim czasie policjanci i media nagłośniły takie przypadki wskazując jak nie dać się oszukać.

Zatem jak nie dać się okraść metodą na policjanta?
Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych wypytując ich o numer konta, hasło dostępu do niego czy oszczędności.
Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią do mieszkańców by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach.
Nigdy też nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe.
W związku z zaistniałą sytuacją policjanci apelują o ostrożność w każdym przypadku, gdy w trakcie rozmowy telefonicznej ktoś żąda od nas pieniędzy, założenia bankowych kont internetowych czy przekazania do nich haseł dostępu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.
Ważne jest by taki apel, jak i sposób radzenia sobie w takich sytuacjach dotarły do jak najliczniejszej grupy, szczególnie osób starszych, dlatego policjanci apelują by przekazać taką informację członkom naszych rodzin czy sąsiadom. Im więcej seniorów będzie miało świadomość jak wygląda schemat wyłudzania pieniędzy metodami na krewnego czy policjanta, tym mniej z nich da się oszukać.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz