Przejdź do treści

Uwaga kierowcy! W weekend utrudnienia w ruchu w związku z 12. Festiwalem Biegowym

fot. arch. festiwalbiegowy.pl

Od piątku do niedzieli (10-12 września) na Sądecczyźnie zorganizowany zostanie 12. Festiwal Biegowy. W  tym czasie przewidywane są spore utrudnienia w ruchu, szczególnie w Nowym Sączu oraz  na terenie gmin Piwniczna-Zdrój, Rytro, Stary Sącz, Chełmiec i Podegrodzia.

Informacja organizatora o utrudnieniach w ruchu drogowym na drogach Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego w dniach 10-12 września br.:

 

NOWY  SĄCZ

SOBOTA 11 września:

 • godz. 10:45-12:30 – ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty na ulicach: Węgierska od mostu na rzece Poprad, Św. Kunegundy, rondo Grodzkie, Jagiellońska do skrzyżowania z ul. Mickiewicza, ul. Mickiewicza do ul. Długosza, ul. Długosza do ul. Kościuszki, ul. Kościuszki do ul. Ogrodowej i ta ulica do wlotu do Parku Strzeleckiego (bieg „SĄDECKA DYCHA” ze Starego Sącza do Nowego Sącza).

 NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 7:10-ok.9:20 – ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty na ulicach: Ogrodowa od ul. Wolskiej do ul. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej, Żeglarska, Barbackiego do ul. Wolskiej, ul. Wolskiej do ul. Ogrodowej, Szwedzka od Domu Brata Alberta do ul. Kościuszki, Gwardyjska, Nadbrzeżna od ul. Krańcowej do ul. Modrzejewskiej.

Na ulicy Lwowskiej od Rynku do ul. Gwardyjskiej – bieg po prawej nitce, a lewą nitką do Rynku ruch ograniczony do 40 km/h. Przebieg przez ul. Krańcową reguluje Policja.

Całkowicie wyłączona z ruchu będzie ścieżka rowerowa i pieszo-rowerowa – od ul. Krańcowej aż do kładki na rzece Kamienicy na wysokości marketu „Agata” przy al. Piłsudskiego.

Od ronda na Helenie – przez most na rz. Dunajec, ul. Legionów, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Wiśniowieckiego – ruch drogowy tylko w kierunku centrum i umownie Krynicy-Zdroju oraz skręty w prawo, przy ograniczonej prędkości do 40 km/h.

Ulica Krakowska od ronda na Helenie do skrzyżowania ze światłami w Chełmcu całkowicie zamknięta.

Zalecane korzystanie z Obwodnicy Północnej.

PIWNICZNA-ZDRÓJ

PIĄTEK 10 września:

 • godz. 17:30-18:00 – w Rynku w Piwnicznej-Zdroju i na DK nr 87 do wlotu w ul. Marciszewskiego będzie się przemieszczał korowód zespołów i kapel regionalnych oraz banderia konna; zablokowana też będzie ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Marciszewskiego.
 • godz. 17:50-18:40 – odbędzie się bieg uliczny na dystansie 1 mili na ul. Kościuszki przy wylocie z mostku ścieżki pieszo-rowerowej z Nakła w kierunku Radwanowa i ten odcinek będzie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego.
 • godz. 18:45-21:20 – odbędzie się bieg uliczny na dystansie 15 km. Całkowicie zamknięte dla ruchu drogowego będą ulice Kazimierza Wielkiego od 18:45-19:15 oraz Kościuszki, droga na Kokuszkę do Kaplicy, droga do Głębokiego do mostu – do godz. 21:20.
 • godz. 22:15-23:40 – odbędzie się bieg na dystansie 7 km. Całkowicie zamknięta będzie ul. Kazimierza Wielkiego od 22:20-22:45 oraz Kościuszki na odcinku od DK nr 87 do drogi na Kokuszkę i dalej do OW Arma do godz. 23:40.

SOBOTA 11 września:

 • godz. 02:20-02:50 – odbędzie się start biegu na 100 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Daszyńskiego, przejazd DK nr 87 będzie regulowany przez Policję.
 • godz. 05:15-06:15 – odbędzie się start biegu na 61 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Daszyńskiego, przejazd DK nr 87 będzie regulowany przez Policję.
 • godz. 8:20-09:30 – odbędzie się start marszu Nordic Walking – przez ul. Kościuszki w ul. Leśną będą przechodzić uczestnicy, ruch będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora (w żółtych kamizelkach odblaskowych).
 • godz. 11:15-20:05 – z ul. Leśnej przez ul. Kościuszki do kładki na rzece Poprad będą zbiegać uczestnicy kilku biegów górskich, ruch tego przebiegu będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.
 • godz. 19:55-21:05 – odbędzie się start biegu na dystansie 3 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kościuszki – od drogi na Kokuszkę do kładki przez rzekę Poprad przy ul. Leśnej, ruch drogowy będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.
 • godz. 21:50-22:45 – odbędzie się start biegu na dystansie 5 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kazimierza Wielkiego od 21:50-22:15 oraz na ul. Kościuszki na odcinku od DK nr 87 do drogi na Kokukszkę do godz. 22:45.

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 08:35-8:55 – odbędzie się start biegu na dystansie 23 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kościuszki na odcinku skrzyżowania z drogą na Kokuszkę oraz droga na Śmigowskie. Ruch drogowy będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.
 • godz. 08:50-13:00 – na wysokości kościoła w m. Głębokie będzie przebieg uczestników biegu „KORAL MARATON” w dół i drogą pomiędzy osiedlami, trasa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego.
 • godz.13:05-14:00 – przez ul. Kościuszki od kładki na rzece Poprad w ul. Leśną będą przebiegać uczestnicy Biegu na Kicarz, ruch tego przebiegu będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.

 

RYTRO

SOBOTA 11 września:

 • godz. 05:15-11:15 – drogą od „Perły Południa” do DK nr 87 i przez przejazd kolejowy i dalej wzdłuż DK nr 87 do mostu na rzece Poprad i przez most w kierunku Zamku Ryterskiego – będą przebiegali biegacze biegów górskich. Przebiegiem przez DK nr 87 będzie kierowała Policja.
 • godz. 11:20-11:40 – z boiska piłkarskiego w Suchej Strudze będzie start biegu na 36 km. W tym czasie trasa biegu – droga Sucha Struga w kierunku Zamku na szlak pieszy czerwony – będzie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego, również w tym czasie nieprzejezdny będzie przez ok. 10-15 minut most na rzece Poprad.

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 08:50-12:30 – na lokalnej drodze z Barcic do Życzanowa (zarazem ścieżka pieszo-rowerowa) – ten odcinek będzie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego i dalej przez most na rzece Poprad do DK nr 87, dalej chodnikiem wzdłuż DK nr 87 aż do mostu na rzece Poprad i drogą lokalną przez Suchą Strugę, będą biegli uczestnicy „KORAL MARATONU” i „PÓŁMARATONU”.

STARY  SĄCZ

 SOBOTA 11 września:

 • godz. 10:45 do 11:25 – będzie start biegu „SĄDECKA DYCHA” spod DCP Opoka na ul. Papieską i dalej do ul. Trakt św. Kingi, aż do DK nr 87, dalej do ronda im. Jana Pawła II i do mostu na rzece Poprad – trasa całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego, którym na DK nr 87 i rondzie im. Jana Pawła II kieruje Policja.

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 08:00-ok.10:00 – zawodnicy biegu „KORAL MARATON” będą przebiegali przez most na rzece Dunajec im. Św. Kingi i dalej już przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym na ul. Wielki Wygon do ul. Polna i Pod Ogrodami do ronda Park&Ride i w ul. Jana Pawła II do ronda Jana Pawła II przy DK nr 87 i DW nr 969 – ruchem drogowym kierować będzie Policja.
 • godz. 08:05-ok.11:30 – ścieżka pieszo-rowerowa i drogi lokalne od ronda Jana Pawła II w Starym  Sączu do Życzanowa będą całkowicie zamknięte dla ruchu drogowego.
 • godz. 8:45-09:15 – będzie start biegu „PÓŁMARATON” spod DCP Opoka do ul. Papieskiej, ul. Trakt Św. Kingi, ul. Bandurskiego i ul. Daszyńskiego, dalej skręt w ul. Jana Pawła do ronda przy Park&Ride – trasa całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego – na rondach ruchem kieruje Policja.

CHEŁMIEC

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 7:50-ok.9:20 – od skrzyżowania ze światłami będzie zamknięta dla ruchu drogowego lewa nitka ul. Papieskiej (patrząc od skrzyżowania w Chełmcu w kierunku Podegrodzia) aż do ronda w Podrzeczu – pośrodku inżynieria drogowa i ograniczony ruch drogowy w kierunku Podegrodzia – do 40 km/h na prawej nitce.

PODEGRODZIE

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 8:10-ok.9:45 – całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego będzie część obwodnicy od ronda w Podrzeczu do ronda w Brzeznej (przy moście im. Św. Kingi).

 

Wszystkie trasy biegowe będą zabezpieczane prze Policję oraz służbę porządkową organizatora (druhowie OSP w żółtych kamizelkach na czarnych mundurach ćwiczebnych) – prosimy stosować się do ich poleceń. Trasy będą sukcesywnie odblokowywane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Organizatorzy i zawodnicy 12. FESTIWALU  BIEGOWEGO 2021, proszą wszystkich uczestników ruchu drogowego o cierpliwość i zrozumienie oraz przepraszają za utrudnienia.

 Źródło i fotografia: www.festiwalbiegowy.pl