Tymczasowy areszt dla oszustek, które wyłudziły prawie 50 tys. złotych od sądeckich seniorek

Opublikowano 19 marca 2021 przez
Tymczasowy areszt dla oszustek, które wyłudziły prawie 50 tys. złotych od sądeckich seniorek
fot. KMP Nowy Sącz

Wspólne działania sądeckich i krakowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch kobiet w wieku 21 i 33 lat, które dopuściły się oszustwa i kradzieży, za co grozi im do 8 lat więzienia. W piątek zapadła decyzja o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Do oszustw doszło we wtorek, 16 marca br. Tego dnia sądecka Policja otrzymała trzy zgłoszenia dotyczące wyłudzeń pieniędzy od seniorek pod pretekstem udziału w tajnej policyjnej akcji. Jedna ze starszych pań nie dała się oszukać, ale dwie kolejne sądeczanki straciły wówczas swoje oszczędności i biżuterię.

Sądeccy policjanci bardzo szybko wytypowali dwie kobiety podejrzewane o te przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że sprawczynie właśnie jadą taksówką w kierunku Krakowa. Zebrane informacje zostały natychmiast przekazane funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dzięki czemu wskazany samochód został zatrzymany do kontroli drogowej przez mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy wjeździe do stolicy Małopolski. Okazało się, że taksówką podróżują dwie mieszkanki Dolnego Śląska w wieku 21 i 33 lat. Ponadto kobiety miały przy sobie pieniądze i kosztowności pochodzące z dokonanych przestępstw – 20 tys. złotych, funty brytyjskie, dolary amerykańskie i złotą biżuterię.

33-latka podejrzana o oszustwo wyprowadzana z budynku komendy przez policjantów

Kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do krakowskiej komendy, skąd zostały przekonwojowane przez sądeckich funkcjonariuszy do Nowego Sącza, gdzie były prowadzone dalsze czynności w tej sprawie. 21 i 33-latka usłyszały od policjantów zarzut oszustwa, za co grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W piątek sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją kobiety spędzą na kratami najbliższe trzy miesiące.

/źródło: KMP Nowy Sącz