Przejdź do treści

Tymczasowy areszt dla oszustek, które wyłudziły prawie 50 tys. złotych od sądeckich seniorek

21-latka podejrzana o oszustwo wyprowadzana z budynku komendy przez policjantów

Wspólne działania sądeckich i krakowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch kobiet w wieku 21 i 33 lat, które dopuściły się oszustwa i kradzieży, za co grozi im do 8 lat więzienia. W piątek zapadła decyzja o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Do oszustw doszło we wtorek, 16 marca br. Tego dnia sądecka Policja otrzymała trzy zgłoszenia dotyczące wyłudzeń pieniędzy od seniorek pod pretekstem udziału w tajnej policyjnej akcji. Jedna ze starszych pań nie dała się oszukać, ale dwie kolejne sądeczanki straciły wówczas swoje oszczędności i biżuterię.

Sądeccy policjanci bardzo szybko wytypowali dwie kobiety podejrzewane o te przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że sprawczynie właśnie jadą taksówką w kierunku Krakowa. Zebrane informacje zostały natychmiast przekazane funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dzięki czemu wskazany samochód został zatrzymany do kontroli drogowej przez mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy wjeździe do stolicy Małopolski. Okazało się, że taksówką podróżują dwie mieszkanki Dolnego Śląska w wieku 21 i 33 lat. Ponadto kobiety miały przy sobie pieniądze i kosztowności pochodzące z dokonanych przestępstw – 20 tys. złotych, funty brytyjskie, dolary amerykańskie i złotą biżuterię.

33-latka podejrzana o oszustwo wyprowadzana z budynku komendy przez policjantów

Kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do krakowskiej komendy, skąd zostały przekonwojowane przez sądeckich funkcjonariuszy do Nowego Sącza, gdzie były prowadzone dalsze czynności w tej sprawie. 21 i 33-latka usłyszały od policjantów zarzut oszustwa, za co grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W piątek sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją kobiety spędzą na kratami najbliższe trzy miesiące.

/źródło: KMP Nowy Sącz