Przejdź do treści


Trzy kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców – Policja podsumowuje weekend na drogach Sądecczyzny

W piątek (24 czerwca) około godz. 19.00 w miejscowości Obidza 28-letni mieszkaniec gminy Łącko, kierując motocyklem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki Fiat. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się że 28-letek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę (25 czerwca) około godz. 14:30 w miejscowości Stróże policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował samochodem marki Citroen mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Również w sobotę policjanci przerwali również dalszą jazdę pod wpływem alkoholu 35-letniej mieszkance powiatu nowosądeckiego, która prowadziła samochód mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Tego samego dnia około godziny 23.50 w miejscowości Bilsko 58 –letni mieszkaniec gminy Łososina Dolna, kierując samochodem marki Citroen doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 58-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

W niedzielę (26 czerwca) około godz. godziny 03.00 w miejscowości Kamiona Wielka z drogi wypadł samochód osobowy marki BMW. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się że kierujący nim 22-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu