Przejdź do treści


Trasy przejazdu Tour de Pologne w dniach 14 i 15 lipca – Sprawdź gdzie spodziewać się utrudnień

źródło: tourdepologne.pl
Nowy Sącz to jedyne miasto, które gości peleton 73 Tour de Pologne przez dwa dni. Po mecie 3 etapu kolaże wystartują z sądeckiego Rynku na trasę etapu 4 do Rzeszowa. To niewątpliwie wielkie wydarzenie i promocja naszego miasta, niestety to również nieprzejezdne ulice – Sprawdź gdzie spodziewać się utrudnień w ruchu.

 

ETAP 3 (14 lipca)

O godz. 14.25 – będzie miał miejsce start ostry NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE- ul. Prażmowskiego, Lwowska, Krańcowa, Kilińskiego, Prażmowskiego I kategoria ( 1 runda x 3.4 km), II Kategoria ( 2 rundy x 3.4 km)

O godz. 15.25 – będzie miał miejsce start ostry NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE – Puchar Młodzików- ul. Prażmowskiego, Lwowska, Rynek Piotra Skargi, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Królowej Jadwigi (nawrót ul. Siemiradzkiego), Królowej Jadwigi, Prażmowskiego (2 rundy x 7.6 km)

W związku z powyższym :
od godz. 5.30 na czas rozkładania scenografii mety nastąpi zamknięcie ruchu ul. Prażmowskiego i Królowej Jadwigi od ul. Lwowskiej do ul. Klasztornej.

Proponowane objazdy będą prowadzone ulicami:

Z kierunku Krynica : ul. Nawojowską – Długosza – Rejtana – Husarska – Kilińskiego – Bulwar Narwiku

Z kierunku Kraków: ul.Tarnowską – Bulwar Narwiku – Kilińskiego – Husarska – Rejtana – Długosza – Nawojowska

Na kierunku Kraków – Grybów będzie odbywał się ruch ze skrętem z ul.Nowochruślickiej w ul.Lwowską.

Od godziny 5:30 będą zamknięte wyjazdy na ul.Prażmowskiego z: ul. Długoszowskiego, ul.Nadbrzeżnej, ul.Jamnickiej, oraz wyjazdy na ul. Królowej Jadwigi z ul. Emilii Plater i ul. Klasztornej.

Od godz. 13:00 zamknięte będą dla ruchu: ul. Prażmowskiego, ul. Lwowska na odcinku od ul.Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul.Piotra Skargi, ul.Bulwar Narwiku, ul.Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi.

Objazd główny na kierunku Kraków – Krynica będzie prowadzony ul. Nawojowską, ul.29 Listopada, Wyspiańskiego, Zieloną, Piramowicza, Węgierską, Obwodnicą Starego Sącza, Papieską, Marcinkowicką do Obw. Północnej, Obw. Północną do skrzyżowania ul.Tarnowska/Witosa.

Zamknięte będą wyjazdy ze wszystkich ulic i wjazdów będących na trasie: ul. Prażmowskiego, ul. Lwowska na odcinku od ul. Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul. Piotra Skargi, ul. Bulwar Narwiku, ul. Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi.

Od godz. 16:20 zamknięte będą dodatkowo dla ruchu ul. Krakowska, Legionów oraz DK 28 kierunek na Limanową a także ul. Lwowska DK nr 28 kierunek Grybów.

Zamknięte będą wyjazdy z wszystkich ulic i wjazdów będących na trasie: ul.Prażmowskiego, ul.Lwowska na odcinku od ul.Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul.Piotra Skargi, ul.Bulwar Narwiku, ul.Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi, Krakowska, Legionów, Lwowska do skrzyżowania w kierunku Mystkowa, przejazd przez Mystków i Jamnicę, następnie ul. Falkowska i Długoszowskiego.

Trasa III Etapu 73 Tour de Pologne przebiega z Zawiercia (woj. śląskie) do Nowego Sącza- trasa etapu na terenie powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza przebiega:

Ok. godz. 17.00 wjedzie na teren powiatu nowosądeckiego na DK 28 w miejscowości Wysokie następnie DK 28 miejscowości: Trzetrzewina, Biczyce, Chełmiec, Nowy Sącz ul. Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Królowej Jadwigi (nawrót przed skrzyżowaniem z ul. Nawojowską), Królowej Jadwigi, Prażmowskiego, Lwowska, Mystków, Jamnica, Kunów, Nowy Sącz ul. Falkowska, Długoszowskiego, Prażmowskiego, Rynek, Piotra Skargi, Bulwar Narwiku. UWAGA!!!! Po przejechaniu mety na ul. Prażmowskiego, kolarze mają do pokonania 3 okrążenia).

Żródło: http://www.mzd.nowysacz.pl/

Wydział Sztab Policji KMP w Nowym Sączu wyznacza się osoby odpowiedzialne za udzielanie informacji w sprawie zamknięcia poszczególnych odcinków dróg a także sugerowanych objazdów

nr telefonów: 18 442-46-00, 18 442-46-04

Otwieranie poszczególnych ulic oraz przywrócenie ruchu będzie na bieżąco po zakończeniu wyścigu – przejazdu kolarzy przez trasę III etapu TDP (ok. godz. 20.00). W pierwszej kolejności otwarta będzie DK nr 28 od strony Limanowej, ul. Krakowska, Legionów w Nowym Sączu.

Koniec zamknięcia ulicy Prażmowskiego – Królowej Jadwigi nastąpi ok. godz. 23:00

ETAP 4 (15 lipca)

O godz. 12.50 nastąpi start honorowy w Nowym Sączu z Rynku. Trasa przejazdu: Nowy Sącz ul. Rynek, Lwowska, DK nr 28 Ptaszkowa – Grybów – Biała Niżna – Ropska Góra.

Od godz. 5.30 zamknięcie ruchu w Rynku (cały Rynek) od skrzyżowania ul. Lwowskiej i Matejki a także od skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego i Legionów.

Od około godz. 12.20 będą zamknięte będą wyjazdy ze wszystkich ulic i wjazdów będących na trasie wyścigu. Otwieranie poszczególnych ulic oraz przywrócenie ruchu będzie na bieżąco po przejeździe zawodników. Szacunkowa godzina przywrócenia ruchu w sądeckim Rynku godz. 16.00.

Żródło: http://www.mzd.nowysacz.pl/

Trasa przejazdu Tour de Pologne w dniu 15 lipca

Przypominamy także o trwającym remoncie ulicy Kolejowej na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Zamenhoffa. Dojazd do ul. Zamenhoffa odbywa się od ul. Krasickiego i ul. Bocznej – ulice jednokierunkowe. Na ul. Zamenhoffa obowiązuje odwrócony kierunek ruchu.

źródło: tourdepologne.pl, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu