Śnieg wraca w góry. Alert IMGW dla powiatu nowosądeckiego
Prognozy wskazują na powrót zimowej aury w wyższych partiach powiatu nowosądeckiego. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obejmie najbliższe godziny.
Prognozy wskazują na powrót zimowej aury w wyższych partiach powiatu nowosądeckiego. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obejmie najbliższe godziny.
W niedzielny poranek mieszkańców Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego przywitała zimowa sceneria. Po nocnych opadach śniegu z deszczem wiele dróg jest białych, a warunki do jazdy są miejscami bardzo trudne.
Po intensywnych opadach śniegu, które wystąpiły w nocy z wtorku na środę, z 6 na 7 stycznia, mieszkańcy Nowego Sącza i całego regionu od rana mierzą się z ośnieżonymi ulicami i chodnikami. Opady śniegu, miejscami o umiarkowanym natężeniu, spowodowały przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 centymetrów. Do godziny 13.00 obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów.
Zima, która od kilku dni daje się we znaki mieszkańcom Polski Środkowej i Północnej, stopniowo przesuwa się na południe kraju. Najbardziej odczuwalne opady śniegu notowane były dotąd m.in. w rejonie Pomorza. Teraz prognozy wskazują, że intensywne opady obejmą również Małopolskę, w tym obszary południowe.
Nadchodzące godziny przyniosą w regionie wyraźne pogorszenie pogody. IMGW wydał dla Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu. Prognozy wskazują, że od piątku 21 listopada, od godziny 3:00, do soboty 22 listopada, do południa, pokrywa śnieżna może wzrosnąć o 15–20 centymetrów, a w rejonach górskich nawet o 25–35 centymetrów. Synoptycy zaznaczają, że komunikat może zostać wydłużony, jeśli warunki będą się pogarszać.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu oraz oblodzeniem. Miejscami może spaść do 15 cm śniegu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla południowo wschodniej części kraju.
Pogoda zaskoczyła drogowców, na wielu głównych i lokalnych drogach Sądecczyzny od wczorajszego wieczoru zalega spora warstwa śniegu i błota pośniegowego.
Dzisiejszy poranek przywitał mieszkańców Sądecczyzny opadami śniegu i marznącego deszczu. W wielu miejscach na drogach i chodnikach jest ślisko i niebezpiecznie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu oraz silnym wietrze powodującym zawieje i zamiecie śnieżne.
Dzisiaj po południu i w nocy z 26 na 27 listopada IMGW przewiduje wystąpienie opadów śniegu na Sądecczyźnie o natężeniu umiarkowanym. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć od 15 do 20 centymetrów.
Wyjątkowo wysokie temperatury w trakcie minionych Świąt Bożego Narodzenia sprawiły że wielu miłośników białego szaleństwa poczuło się zawiedzionych.
Wczorajsze popołudnie zaskoczyło mieszkańców Sądecczyzny przelotnymi opadami śniegi i deszczu ze śniegiem.
Styczeń postanowił przekonać mieszkańców Sądecczyzny że jest prawdziwie zimowym miesiącem i choć niewiele na to wskazywało to sobotni poranek okazał się prawdziwie zimowym. Wszystko za sprawą gwałtownego opadu śniegu, który miał miejsce między godziną 1:00 a sobotnim porankiem.