Przejdź do treści

Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju będzie sprawował opiekę nad chorymi na koronawirusa

Od poniedziałku (24 sierpnia 2020 r.) Szpital Powiatowy w Krynicy Zdroju będzie sprawował opiekę nad zakażonymi koronawirusem. Jak podkreśla starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski – Decyzja o opiece nad 200 osobami przez krynicki szpital wynika z faktu, że w szpitalu jednoimiennym w Krakowie brakuje już miejsc.

– Potrzeby są bardzo duże, a sytuacja w Małopolsce nie jest dobra. Musimy być solidarni i pomóc w takim momencie, tym bardziej, że wielu chorych z Sądecczyzny korzystało i korzysta z pomocy placówki w Krakowie – mówi starosta Marek Kwiatkowski. Starosta ponawia też apel o przestrzeganie zasad sanitarnych: noszenie maseczek, częstą dezynfekcję rąk i przede wszystkim ograniczenie dużych imprez w lokalach zamkniętych. Zbliża się rok szkolny, – trzeba więc uważać jeszcze bardziej, aby się nie okazało, że w placówkach wybuchną ogniska koronawirusa – dodaje starosta.

Wcześniej Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu informowało, że Szpital Powiatowy w Krynicy Zdroju będzie przyjmował osoby zakażone koronawirusem. Komunikat został jednak doprecyzowany i wynika z niego, że szpital przejmie opiekę nad pacjentami, którzy nie muszą być hospitalizowani.

21 sierpnia 2020 r.

Krynicki szpital będzie sprawował opiekę nad chorymi na koronawirusa

Od najbliższego poniedziałku…

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Piątek, 21 sierpnia 2020

/źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu