Przejdź do treści


Święto szkoły i Dzień Nauczyciela

Święto szkoły i Dzień Nauczyciela - fot. Maria Olszowska

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Marian Ryba wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Na ręce pani dyrektor Janiny Złotnickiej składam najserdeczniejsze życzenia dla całej społeczności szkolnej – mówił starosta Marek Pławiak. – Życzę Państwu wspaniałych owoców pracy i mądrych wychowanków, którzy dzięki Waszemu trudowi staną się wartościowymi Polakami. Szkoła jest miejscem, gdzie kształtuje się przyszłość regionu i kraju. To nie tylko lekcje, ale również wychowanie i nauka samodzielnego myślenia. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę nie tylko spełnienia zawodowego, ale również dużo zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Uroczystość prowadziła dyrektor Janina Złotnicka. Po mszy św., wszyscy przeszli do budynku szkoły, gdzie dyrekcja wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji. Zebrani goście wysłuchali też występu młodzieży nawiązującego do wartości, którymi żył i które głosił patron placówki Jan Paweł II. W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, członek Zarządu PN Marian Ryba, wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju Janina Złotnicka wraz ze swoimi zastępcami – Anną Rapacz i Grzegorzem Puchałą, a także grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie ZSP.

Fot. Maria Olszowska
źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu