Przejdź do treści


Święto Policji – Funkcjonariusze sądeckiej policji otrzymali awanse i odznaczenia

Święto Policji / fot. Maria Olszowska

Wczytaj (18 lipca) w Nowym Sączu odbyły się obchody Święta Policji, zostały rozpoczęte uroczystą mszą św. w intencji policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w bazylice św. Małgorzaty.

W uroczystości wzięli udział między innymi starosta nowosądecki Marek Pławiak, zastępca Prezydenta Miasta Jerzy Gwiżdż i Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor oraz poseł Jan Duda i Arkadiusz Mularczyk.

W trakcie uroczystości kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji otrzymało awanse na wyższe stopnie oraz podziękowania za ofiarną służbę. Wręczono także medale i odznaczenia dla wyróżniających się policjantów.

W podziękowaniu za ofiarną służbę i pełne poświęcenia działania zapewniające bezpieczeństwo mieszkańcom Sądecczyzny, odpoczywającym w regionie turystom oraz wkład w zapobieganie i zwalczanie przestępczości przyznałem Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie – mówił starosta Marek Pławiak podczas spotkania z funkcjonariuszami.

Złote Jabłko Sądeckie otrzymał podinsp. Adam Bukański, a Srebrne Jabłko Sądeckie: zastępca komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu podinsp. Ireneusz Maślanka, nadkom. Dorota Tokarz, podkom. Tomasz Fortuna, podkom. Waldemar Górowski, asp. szt. Marek Cieśla, asp. szt. Bożena Pietrzak, asp. szt. Andrzej Żelasko, st. asp. Zygmunt Pasiut, Iwona Oleksy, Maria Poremba i Alina Strzemecka.

Przypomnijmy, że sądecka policja została wyróżniona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jako jedna z siedemnastu najlepszych jednostek w kraju.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu / Fot. Maria Olszowska