Przejdź do treści


Stowarzyszenia Kibiców Sandecji zapowiada demonstracje pod Ratuszem

Stowarzyszenie Kibiców Sandecji wystosowło list otwarty w związku z planowaną manifestacją na płycie sądeckiego rynku w dniu 12 stycznia 2018r.

Stowarzyszenie Kibiców Sandecji informuje, że po długim okresie biernego przyglądania się obrotowi spraw związanych z budową stadionu przy ulicy Kilińskiego oraz po wytężonych konsultacjach przeprowadzonych wśród kibiców, planuje przeprowadzić demonstrację na płycie sądeckiego Rynku. Odbędzie się ona w piątek 12 stycznia 2018r o godzinie 18:00. Jej celem będzie zamanifestowanie naszego niezadowolenia z tempa prac nad budową stadionu miejskiego w Nowym Sączu.

Na wstępie przypominamy, że obietnice na temat budowy nowoczesnego obiektu przy ulicy Kilińskiego słyszymy nieustanie od marca 2010r i słynnej „lawiny inwestycji” zapowiadanej przez pana Józefa Kantora. Od tego czasu mienie niebawem 8 długich lat. Oczekujemy spełnienia obietnic i stworzenia funkcjonalnego, nowoczesnego, budowanego od podstaw stadionu na min 8200 widzów, co w perspektywie daje możliwość rozgrywania meczów na poziomie europejskim. Nie zgadzamy się na minimalizm i rzucanie słów na wiatr. Po wielu latach biernego przyglądania się sytuacji, oczekujemy konkretnych działań a nie kolejnych obietnic.

Zaznaczamy iż nie interesuje nas polityka. Organizowane przez nas przedsięwzięcie nie jest osobistym atakiem na osobę prezydenta miasta. Wiemy ile Sandecja mu zawdzięcza, jesteśmy za to wdzięczni, co zresztą niejednokrotnie potrafiliśmy udowodnić. Tym razem jednak chodzi nam o nowoczesny stadion, którego szybka budowa w naszym odczuciu jest niepowtarzalną szansą na rozwój naszego ukochanego klubu. Szansą której nie możemy zmarnować. Według nas stracono zbyt wiele czasu a organizowana przez nas demonstracja ma na celu zwrócenie uwagi decydentów na fakt ,iż więcej czasu już nie mamy. Równocześnie oświadczamy że nie pozwolimy na podpinanie się pod nasz protest rozmaitych osób które chciałyby wykorzystać nasze działania do osobistej walki politycznej. Stoimy na stanowisku, iż budowa nowoczesnego obiektu sportowego w Naszym mieście jest niezbędna, powinna być traktowana priorytetowo a także znajdować się ponad podziałami politycznymi.

Informujemy, iż dołożymy wszelkich starań by planowana przez nas demonstracja przebiegła w sposób pokojowy i zgodny z przepisami ustawy o zgromadzeniach publicznych. Liczymy na zrozumienie i przychylne spojrzenia na nasz protest. Dlatego zachęcamy wszystkich którym dobro Sandecji leży na sercu do przyjścia na płytę Rynku w dniu 12 stycznia o godzinie 18. Pokażmy że w Nowym Sączu jest wielu kibiców którzy w trudnych chwilach potrafią się jednoczyć i walczyć w ważnej sprawie.

Z kibicowskim pozdrowieniem, Stowarzyszenie Kibiców Sandecji.