Przejdź do treści


Startuje 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Już dziś startuje czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Podobnie jak w poprzednich latach propozycje zadań o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym lub ekologicznym może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Zgłaszane zadania mogą dotyczyć zarówno działań infrastrukturalnych, czyli związanych z wykonaniem robót budowlanych, jak i organizacji różnego rodzaju wydarzeń lub inicjatyw.

BO WM 2019 - Anna Pieczarka

BO WM 2019 – Anna Pieczarka

Kwota przeznaczona na realizację zadań w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego to 12 mln zł. Dzięki temu uda się zrealizować wiele ciekawych projektów. Warto więc spróbować swoich sił i zgłosić pomysł już dziś – podkreśla Anna Pieczarka z zarządu województwa.

W tej edycji na projekt będzie można przeznaczyć od 50 tys. zł do 150 tys. zł. Na składanie propozycji zadań mieszkańcy mają czas do 17 czerwca. Głosowanie natomiast odbędzie się od 9 do 30 września.

Więcej szczegółów na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl