Startuje 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Opublikowano 27 maja 2019 przez
Startuje 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Już dziś startuje czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Podobnie jak w poprzednich latach propozycje zadań o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym lub ekologicznym może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Zgłaszane zadania mogą dotyczyć zarówno działań infrastrukturalnych, czyli związanych z wykonaniem robót budowlanych, jak i organizacji różnego rodzaju wydarzeń lub inicjatyw.

BO WM 2019 - Anna Pieczarka

BO WM 2019 – Anna Pieczarka

Kwota przeznaczona na realizację zadań w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego to 12 mln zł. Dzięki temu uda się zrealizować wiele ciekawych projektów. Warto więc spróbować swoich sił i zgłosić pomysł już dziś – podkreśla Anna Pieczarka z zarządu województwa.

W tej edycji na projekt będzie można przeznaczyć od 50 tys. zł do 150 tys. zł. Na składanie propozycji zadań mieszkańcy mają czas do 17 czerwca. Głosowanie natomiast odbędzie się od 9 do 30 września.

Więcej szczegółów na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl