Przejdź do treści


Śmiertelny wypadek samochodowy w Ptaszkowej

Śmiertelny wypadek samochodowy w Ptaszkowej - fot. KM PSP w Nowym Sączu

W niedzielę 4 września około godziny 22 w miejscowości Ptaszkowa samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył prawą stroną w drzewo. Samochodem podróżował sam kierujący.

Oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia skierował na miejsce zdarzenia karetkę Pogotowania ratunkowego, zastęp straży pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Ptaszkowa.

Równocześnie z zastępem OSP Ptaszkowa na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego. Osoba poszkodowana znajdowała się w pojeździe. Dostęp do osoby nie wymagał użycia sprzętu hydraulicznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy w wydobyciu ofiary wypadku z pojazdu. Strażacy udzielili pomocy w czynnościach ratowniczych załodze karetki Pogotowia Ratunkowego (tj. w zewnętrznym masażu serca). Po stwierdzeniu przesz lekarza zgonu poszkodowanego mężczyzny (w wieku 21 lat) odstąpiono od resuscytacji krążeniowo oddechowej. Dalsze działania strażaków polegały na oświetleniu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas prowadzonych czynności dochodzeniowych.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu