Przejdź do treści


Śmiertelne żniwo deszczowego dnia na drogach Sądecczyzny

Wypadek w Młodowie - Fot. KMPSP Nowy Sącz

Dzisiaj na Sądecczyźnie doszło do dwóch wypadków, w wyniku których zginęły dwie osoby, dlatego policjanci apelują, by z uwagi na trudne warunki na drogach zachować szczególną ostrożność, zdając sobie sprawę, że na śliskiej i mokrej powierzchni łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.

Do pierwszego z wypadków doszło ok. godziny 8.30 w Nowym Sączy na ulicy Węgierskiej. Wówczas jadący w kierunku Nowego Sącza samochód marki Mercedes potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 89-letniego Sądeczanina. Niestety mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.

Kierowca mercedesa był trzeźwy, jednak pobrano mu również krew do badań.

Na miejscu pracowała grupa wypadkowa z sądeckiej Policji. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu, sporządzili szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną.

Takie same czynności wykonali również w Młodowie, ponieważ w tym samym czasie (ok. godziny 8.30) doszło tam do wypadku, w wyniku którego, mimo reanimacji, zmarła pasażerka jednego z pojazdów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że jadący w kierunku Starego Sącza kierowca forda, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zderzył się z samochodem marki Volvo.

Wszystkich uczestników zdarzenia – kierujących pojazdami oraz pasażerkę forda zabrano do szpitala. Niestety mimo reanimacji i wysiłków ratowników medycznych i lekarzy, 38-letnia kobieta zmarła w szpitalu.

Z uwagi na stan osób poszkodowanych i bark możliwości zbadania stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia, kierowcom pobrano krew do badań.

Wszystkie wykonane przez policjantów czynności, opinie biegłych i postępowania, które będą w sprawach tych tragicznych zdarzeń prowadzone, pozwolą dokładnie wyjaśnić ich okoliczności i przyczyny.

/tekst: KMP NS, Fot. KMPSP