Przejdź do treści


Siedlce: W pożarze budynku mieszkalnego zginął mężczyzna

Siedlce: W pożarze budynku mieszkalnego zginął mężczyzna - Fot. KMPSP Nowy Sącz

Wczoraj (26 lutego) około godziny 22:28 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Siedlce, Korzenna, Korzenna Centrum oraz Janczowa zadysponowane zostały do gaszenia pożaru budynku w Siedlcach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był drewniany budynek mieszkalny.

Jak relacjonują strażacy z KMPSP w Nowym Sączu – Od sąsiadów znajdujących się na miejscu zdarzenia otrzymano informacje o prawdopodobnej obecności wewnątrz palącego się domu mężczyzny, a także butli LPG. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w budynku oraz podaniu prądów wody na palący się budynek. Jednocześnie wprowadzono strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku w celu przeszukania pomieszczeń. Jednej część budynku nie można było przeszukać ze względu na bardzo wysoką temperaturę oraz silne zadymienie. Po przygaszeniu pożaru, podczas przeszukiwania budynku ratownicy pracujący wewnątrz budynku znaleźli zwłoki mężczyzny. Zwłoki znajdowały się w pokoju na kanapie w pobliżu pieca kaflowego. Ze względu na widoczne pewne oznaki śmierci nie podjęto działań medycznych. Oświetlono miejsce zdarzenia. Odnaleziono i wyniesiono na zewnątrz butlę LPG po czym schłodzono ją prądem wody. Użyto wentylatora oddymiającego w celu oddymienia budynku. Dokonano prac rozbiórkowych przy wykorzystaniu podręcznego sprzętu burzącego. Usunięto zewnętrzne deskowania budynku oraz część pokrycia dachowego. Po ugaszeniu pożaru schładzano elementy budynku oraz przelewano i dogaszano wyniesione wyposażenie. Oświetlono wnętrze budynku podczas pracy Policji oraz Prokuratora.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających siedem i pół godziny brało udział 8 zastępów Straży Pożarnej i 43 strażaków. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

/KMPSP Nowy Sącz