Przejdź do treści


Sądeczanin uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Pijany kierowca – fot. KM Policji w Nowym Sączu

Nietrudno sobie wyobrazić do jakiej tragedii mogłoby dojść w Kamionce Wielkiej, gdyby nie reakcja 36-letniego sądeczanina, który obywatelsko zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę i powiadomił o tym fakcie policję.

15 lutego około godziny 8.40 pasażer forda, który jechał od strony Nowego Sącza w kierunku Kamionki Wielkiej, zauważył samochód marki volkswagen, który jechał slalomem ulicą Kamienną. Reakcja mieszkańca Nowego Sącza była natychmiastowa i gdy pojazd zjechał na pobocze, mężczyzna od razu uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i powiadomił o tym fakcie policjantów. W międzyczasie zatrzymany 31-latek zasnął za kierownicą, ponieważ jak się później okazało w organizmie miał ponad 3, 5 promila alkoholu. W efekcie stracił prawo jazdy, a teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Sądeccy policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy 36-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił on dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, tym samym zapobiegając ewentualnej tragedii.

Takie sytuacje nie tylko skutkują konsekwencjami prawnymi, ale stwarzają ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, dlatego zawsze gdy podejrzewamy, że inny kierowca prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, powinniśmy zawiadomić Policję. W efekcie zadbamy nie tylko o własne bezpieczeństwo, czy nawet życie, ale również o bezpieczeństwo wielu innych osób.

/KMP Nowy Sącz