Przejdź do treści


Sądecka policja podsumowuje okres Wszystkich Świętych. Na drogach było bezpieczniej niż przed rokiem

grupa pieszych przechodzi przez przejście, obok umundurowany policjant

W okresie Wszystkich Świętych sądecka policja odnotowała 3 wypadki drogowe oraz 24 kolizje. Niestety, w wyniku tych zdarzeń 4 osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nikt nie zginą. Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

Trwające od 31 października do 2 listopada działania Policji były czasem wytężonej służby dla wielu sądeckich policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo podróżujących oraz osób odwiedzających cmentarze. Na drogach dojazdowych do cmentarzy i głównych traktach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego można było zauważyć znaczną obecność policjantów, których głównym zadaniem była kontrola ruchu oraz zapewnienie płynności. Ponadto, cmentarze i ich okoliczne obszary były patrolowane przez policjantów wraz ze strażnikami miejskimi, a nieumundurowani funkcjonariusze dodatkowo wzmacniali obecność na miejscu.

Było bezpieczniej

Podczas trzech dni wzmożonych działań na Sądecczyźnie doszło do 3 wypadków drogowych, w wyniku których 4 osoby zostały ranne. Nie było ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze odnotowali w tym czasie także 24 kolizje oraz ujawnili 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Porównując te wyniki do poprzedniego roku, zauważamy poprawę sytuacji na drogach. W ubiegłym roku, w okresie Święta Wszystkich Świętych, odnotowano aż 42 zdarzenia drogowe, w tym 6 wypadków i 36 kolizji, oraz zatrzymano 12 nietrzeźwych kierowców.

/źródło: KMP Nowy Sącz