Przejdź do treści


Sądecka Policja eliminuje z dróg kolejnych nietrzeźwych kierowców

fot. pixabay.com

Pijani kierowcy muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policyjne patrole jeszcze częściej, w związku z akcją „Wakacyjne Powroty” będą dokonywać wyrywkowej kontroli kierujących, a dla pijanych za kółkiem nie ma żadnej taryfy ulgowej.

25 sierpnia, około godziny 11.00 w Nowym Sączu na ul. Nawojowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-letnią kobietę kierującą samochodem marki Opel. W wyniku przeprowadzonego badania na trzeźwość ustalono, że mieszkanka gminy Nawojowa miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd.

Tego Samego dnia w Rożnowie około godziny 16.00 policjanci udaremnili dalszą jazdę pod wpływem alkoholu 37-letniemu mieszkańcowi województwa podkarpackiego. Kierujący samochodem marki Alfa został zatrzymany do kontroli a badanie alkomatem wykazało, że prowadził samochód mając w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu. W efekcie stracił prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Dzień wcześniej, 24 sierpnia Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech pijanych kierowców. W Nowym Sączu na ul. Paderewskiego około godziny 18.20 sądecki patrol zatrzymał nietrzeźwego 28-letniego mężczyznę, kierującego samochodem marki Volkswagen. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawą mężczyzny również zajmie się Sąd. Natomiast o godzinie 23.00 w miejscowości Nawojowa policjanci zatrzymali 25-latka kierującego motorowerem marki Huattan, a badanie wskazało, że prowadził pojazd mając ponad 15, 5 promila. Ponadto około godz. 22.00 w Nowym Sączu na ul. Długoszowskiego zatrzymano kierowcę samochodu marki Fiat, który siadł za kółkiem mając ponad 0,7 promila.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu