Przejdź do treści


Sądecczyzna. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie 75-latka

zatrzymany mężczyzna z kajdankami na rękach obok samochód

Zaledwie po kilku dniach od śmiertelnego pobicia 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o o udział w tym zdarzeniu.

W niedzielę 20 sierpnia sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o brutalnym pobiciu 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny w własnym domu. Starszy mężczyzna, pokiereszowany, został przewieziony do szpitala, lecz niestety zmarł już następnego dnia. Reakcja na to tragiczne wydarzenie była natychmiastowa – na miejsce przybyli funkcjonariusze zarówno z lokalnej komendy, jak i z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zabezpieczone na miejscu dowody doprowadziły do identyfikacji potencjalnych sprawców. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Stary Sącz w wieku 54, 25 i 22 lat. Już 25 sierpnia, około 18:45, podejrzani zostali zatrzymani po pościgu na terenie gminy Stary Sącz. Zatrzymanie było bardzo dynamiczne, jeden z mężczyzn wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo, policjanci oddali strzał ostrzegawczy, po którym mężczyzna został zatrzymany, również pozostali dwaj trafili w ręce policjantów.

W wyniku przeszukania zatrzymanych ujawniono także narkotyki. 54-latek miał przy sobie marihuanę, a u 25-latka w jego miejscu zamieszkania znaleziono prawie 60 gramów tej substancji. U kierującego samochodem 22-latka test na obecność narkotyków w jego organizmie okazał się pozytywny, co skłoniło do pobrania próbki krwi w celu dalszych badań. Mieszkańcy gminy Stary Sącz zostali aresztowani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie oczekują na dalsze czynności w tej sprawie. Jeden z zatrzymanych był już karany za podobne przestępstwa m.in. rozboje.

Aktualnie śledczy starają się wyjaśnić, jakie dokładnie role odegrali poszczególni podejrzani w tym tragicznym zdarzeniu.

/źródło: KMP Nowy Sącz