Przejdź do treści


Sądeccy policjanci zabezpieczyli 1400 działek dealerskich marihuany

Narkotyki w słoiku - fot. KM Policji w Nowym Sączu

Około 1400 działek dealerskich marihuany o czarnorynkowej wartości 35 tyś. zł. posiadał w mieszkaniu 31-letni mieszkaniec jednej z podsądeckich miejscowości.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Dzięki pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu znaczne ilości narkotyków nie trafią do obiegu. 21 września funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie powiatu nowosądeckiego ujawnili i zabezpieczyli ponad 700 gram marihuany tj. około 1400 działek dealerskich o czarnorynkowej wartości około 35 tyś. zł. Część środków odurzających mężczyzna próbował ukryć narkotyki w słoiku. Ponadto policjanci zabezpieczyli również dwa krzaki konopi indyjskiej hodowanej w pobliżu posesji. Szacowana wartość narkotyku który można z nich wyhodować to ok.25 tys. złotych. Zdesperowany 31-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności, podczas zatrzymania próbował ucieczki przez balkon, został jednak błyskawicznie obezwładniony przez policjantów.

22 września mieszkaniec powiatu sądeckiego usłyszał zarzuty posiadania oraz hodowli znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu