Przejdź do treści


Sądeccy policjanci podsumowali sylwestrową noc

Radiowóz z włączonymi światłami -fot. KMP Nowy Sącz

Mimo epidemii i obowiązujących obostrzeń, cztery dni „sylwestrowych” działań były dla policjantów bardzo intensywne. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych, w tym przeciwdziałanie zachowaniom popełnianym pod wpływem alkoholu i aktom wandalizmu.

Zdarzeń drogowych było mniej niż rok temu, natomiast więcej nietrzeźwych kierowców i zdarzeń kryminalnych. Tegoroczne działania trwały jednak dłużej, bo aż cztery, a nie dwa dni, jak poprzednio.

W trakcie dwóch dni działań na przełomie lat 2019/2020, na terenie Sądecczyzny doszło do 16 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Policjanci zatrzymali także jednego nietrzeźwego kierowcę. Zdarzeń kryminalnym było niewiele, a dokładnie: dwie kradzieże kieszonkowe i jedno przestępstwo narkotykowe.

W trakcie czterech dni działań na przełomie lat 2020/2021 doszło do 10 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 2 osoby zostały ranne (w tym jedna ciężko). Policjanci zatrzymali także pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista, który został zatrzymany 1 stycznia w gminie Grybów, kierował oplem mając w organizmie 2 promile alkoholu. Ze zdarzeń kryminalnych odnotowano przede wszystkim przestępstwa: znęcania, posiadania narkotyków, oszustw (w tym w większości internetowych) oraz włamania do domków letniskowych i altan działkowych.

/źródło: KMP Nowy Sącz