Przejdź do treści


Rząd ogłasza kolejne kroki w walce z koronawirusem

Premier RP Mateusz Morawiecki

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, mające zahamować gwałtowny wzrost dziennych zakażeń koronawirusem w Kraju.  Przypomnijmy – w środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 692 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły 373 osoby.

Lista zmian obejmuje rozszerzenie nauczania zdalnego dla klas 1-3 w szkołach podstawowych. Zamknięcie instytucji kultury, takich jak: teatry, kina, muzea, galerie. Ograniczenie działalności obiektów hotelarskich do przyjmowania tylko gości znajdujących się w podróżach służbowych. Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, punktów usługowych oraz nowe limity w placówkach handlowych – W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Nowe restrykcje zaczną obowiązywać od soboty (7 listopada). Zgodnie z zapowiedziami premiera rodzicom opiekującym się dziećmi będzie przysługiwać zasiłek. Jak podczas wiosennego lockdownu.