Przejdź do treści


Rytro: Pijani mężczyźnie zdemolowali tablice informacyjne, kosz, metalowy kiosk i reklamy

Trzech młodych mężczyzn pod wpływem alkoholu łamiąc, kopiąc i wyrywając z ziemi zniszczyło tablice informacyjne, kosz, metalowy kiosk i reklamy znajdujące się przy szlaku, placu zabaw i przed sklepem w Rytrze. Tego samego dnia policjanci z Piwnicznej ustalili ich rysopisy i miejsce pobytu, a następnie zatrzymali. Dzień później sprawcy usłyszeli zarzuty.
W niedzielę 19 sierpnia nad ranem, policjanci z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju otrzymali zgłoszenie, że w nocy w Rytrze ktoś zniszczył tablice reklamowe i metalowy kiosk do sprzedaży warzyw. Policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny miejsce tego zdarzenia.

Podczas przeprowadzania oględzin do policjantów dotarła kolejna informacja, tym razem o zniszczeniu tablicy informacyjnej i kosza na śmieci znajdujących się przed placem zabaw. Z tego względu po zakończeniu czynności przed sklepem w Rytrze, policjanci rozpoczęli kolejne przy placu zabaw.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też monitoring i ustalili rysopisy trzech mężczyzn podejrzewanych o te czyny. Równoległe działali operacyjnie i tym sposobem ustalili miejsce w którym mogą przebywać.
Dwóch mężczyzn w wieku 29 i 27 lat policjanci zatrzymali na terenie Rytra. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Brakowało jeszcze trzeciego z mężczyzn, 23-latka, który, jak ustalili policjanci, może przebywać na szlaku i mieć zranioną nogę.
W międzyczasie funkcjonariusze otrzymali informację od ratowników medycznych o agresywnym mężczyźnie z krwawiącą raną nogi. Tym samym po zaopatrzeniu medycznym w szpitalu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, podobnie jak wcześniej jego dwóch kompanów.
Po wytrzeźwieniu cała trójka została przesłuchana. Policjanci zebrali w tej sprawie obszerny materiał dowodowy i 20 sierpnia przedstawili mężczyznom zarzut uszkodzenia mienia. Sprawcy uszkodzili tablice reklamowe znajdujące się w pobliżu sklepu, rzucając nimi, kopiąc je i skacząc po nich. Swoją agresję skierowali także na metalowy kiosk. Następnie wyrwali z ziemi i połamali tablicę informacyjną znajdującą się przy placu zabaw i pogięli metalowy kosz na śmieci. Jak się okazało w tracie policyjnych czynności, na ich drodze pojawiła się też drewniana tablica usytuowana w pobliżu szlaku na Obłazy Ryterskie, którą też wyrwali z ziemi i połamali.
Z uwagi na to, że sprawcy działali w krótkich odstępach czasu, z wykorzystaniem takiej samej sposobności, popełniając więcej przestępstw (art. 91 kk) zniszczenia mienia (art. 288 kk) grozi im nie 5, ale 7,5 roku pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

źródło: KMP Nowy Sącz