Przejdź do treści


Rozbudowa sieci ciepłowniczej w kierunku ul. Jana Pawła II oraz ul. Zielonej

MPEC

W przyszłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu rozpocznie rozbudowę sieci ciepłowniczej w kierunku ul. Jana Pawła II oraz ul. Zielonej.

Planowana inwestycja obejmuje budowę kolejnych 2 km nowoczesnej sieci ciepłowniczej, dzięki której powstanie możliwość włączenia do systemu większej liczby mieszkańców Nowego Sącza. Rozbudowa ma zostać zakończona w 2022 roku.

– Cieszy rozwój tego przedsiębiorstwa. To bardzo ważny element w walce z zanieczyszczeniem powietrza w naszym mieście – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Dzięki planowanej rozbudowie sieci ciepłowniczej w kierunku ul. Jana Pawła II w ciepło systemowe zostaną wyposażone budynki należące do STBS-u.

– Po wielu latach stagnacji w końcu podpisujemy umowę z MPEC-em. To z pewnością poprawa komfortu życia naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że to dopiero początek współpracy – mówił prezes STBS Jacek Żelasko.

– Obniżamy ceny za ciepło średnio o 2%. W kolejnych latach chcemy skupić się na zagęszczaniu sieci ciepłowniczej. Zachęcam do podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej – dodał prezes MPEC-u Paweł Kupczak.

/źródło: UM NS