Przejdź do treści


Romowie z Maszkowic bohaterami kolejnego odcinka programu „Szalone fabryki polskiej muzyki!”

Romowie z Maszkowic bohaterami kolejnego odcinka programu „Szalone fabryki polskiej muzyki!”

Jak żyją Romowie w Polsce? Jakimi prawami rządzi się ich świat? Jaka jest romska kultura? Już w piątek, 21 października, TV Puls wyemituje kolejny odcinek programu „Szalone fabryki polskiej muzyki!”. Tym razem Ruda wybierze się do romskiej wioski Maszkowice w województwie małopolskim.

W trzecim odcinku programu „Szalone fabryki polskiej muzyki!” Ruda spotka się z muzykalnymi Romami z Maszkowic – wioski liczącej 200 osób. Przekonamy się jaka naprawdę jest romska kultura, stereotypowo kojarzona z przepychem, złotem i kolorami. Zobaczymy czy Rudej uda się ugotować gulasz według przepisu Romów i jak poradzi sobie z dziećmi? Czy dostosuje się do reguł panujących w tej społeczności? Zadaniem Rudej będzie odnaleźć się w tym specyficznym świecie i stworzyć z Romami piosenkę, którą wspólnie wykonają na koniec odcinka. Inspiracją będą – jak to zwykle bywa – wielka miłość i codzienne życie…

„Szalone fabryki polskiej muzyki!” to najnowsza produkcja Telewizji Puls. Prowadząca program – Ruda z Red Lips – przemierza kraj wzdłuż i wszerz tylko po to, żeby poznać i przybliżyć widzom przedstawicieli polskiej rozrywki. Każdy odcinek to inna, szalona przygoda pełna niespodzianek! Ruda poznaje zwariowanych i utalentowanych ludzi, którzy zarażają wszystkich swoją pasją i energią. Razem z Rudą stworzą przebój, który zaśpiewają wspólnie na koniec każdego odcinka, a po zakończeniu całej serii powstanie specjalne płyta z hitami Szalonych Fabryk Polskiej Muzyki! Polacy kochają muzykę, uwielbiają tańczyć i śpiewać. To jest program właśnie dla nich!

„Szalone fabryki polskiej muzyki!”:
premiera 3. odcinka:
piątek, 21 października, godz. 19:00 w Telewizji Puls