Przejdź do treści


Radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz sprzeciwili się zmianom w budżecie miasta

Prezydium RM - fot. BIP Nowy Sącz

Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni nie przyjęli uchwały wprowadzającej zmiany do wieloletniej prognozy finansowej oraz odrzucili projekt uchwały dotyczący zmian w Uchwale Budżetowej Miasta Nowego Sącza na rok 2020. To złe wiadomości dla mieszkańców Nowego Sącza, gdyż teraz zagrożonych jest wiele wyczekiwanych od lat inwestycji.

Przeciw zmianą w Uchwale Budżetowej Miasta Nowego Sącza na rok 2020 zagłosowali radni z połączonego klubu “PiS – Wybieram Nowy Sącz”. Radni odrzucili projekt uchwały, gdyż nie zgodzili się na ewentualne przesunięcie kwoty 700 tysięcy złotych, przeznaczonej w tegorocznym budżecie na remont ulicy Jana Pawła II, na zapłatę faktury wystawionej przez spółkę Sądeckie Wodociągi za dopłatę do taryfy dla mieszkańców za wodę i odprowadzanie ścieków.

Niestety taka decyzja radnych sprawiła, że zagrożone są inne kluczowe dla mieszkańców inwestycje, w tym między innymi remont Alei Józefa Piłsudskiego na który miasto miało pozyskać 3 mln zł dofinansowania ze środków zewnętrznych oraz budowa nowego Ratusza.