Przejdź do treści

Profilaktyka online z sądeckimi policjantami

Policjantka w sali komputerowej podczas e-lekcji - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci kontynuują spotkania z uczniami za pośrednictwem Internetu. Podczas ostatnich zajęć online rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej.

W czwartek, 18 lutego br. policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji sądeckiej komendy w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu  przeprowadzili lekcje online na temat bezpieczeństwa. Uczniowie dziewięciu klas pierwszych liceum uczestniczyli w tym spotkaniu w swoich domach za pośrednictwem Internetu, widząc funkcjonariuszy na ekranach komputerów.

Głównymi tematami poruszanymi podczas profilaktycznych e-lekcji było bezpieczeństwo w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. Policjantki omówiły także odpowiedzialność prawną nieletnich w przypadku złamania prawa i niestosowania się do obowiązujących norm społecznych, jak również zagadnienia dotyczące agresji i nietolerancji.

/źródło: KMP Nowy Sącz