Przejdź do treści


Premiera spektaklu „Pomoc Domowa” w MOK

Premiera spektaklu „Pomoc Domowa” w MOK

1 lipca (piątek) o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbędzie się premiera spektaklu pt. „Pomoc Domowa”. Jest to kolejna premiera w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

„Pomoc Domowa ” to komedia totalna. Tekst Marc’a Camoletti’ego (tłumaczenie Bartłomieja Wierzbięty) to uczta literacka, majstersztyk niezwykły. Świetna reżyseria i gra wspaniałych miłośników teatru – to wisienka na torcie!

Dom wisi nad przepaścią, bo pewne małżeństwo zaczyna mieć przed sobą tajemnice. Norbert kocha swoja żonę Olgę, ale pszczółki chodzą mu po głowie. Olga kocha Norberta, ale piżamę męża chętnie pożycza „koledze z dzieciństwa”. To wszystko na raz w jednym domu w tym samym momencie. Całe szczęście, że „pomoc domowa” potrafi sprytnie zaradzić na te i inne tajemnice i z niebywałą elokwencją rozeznaje się w sytuacji, a za zamkniętymi drzwiami, których mnóstwo w owym domu, rozbraja bombę… i wszystko wraca do normy.
Na scenie wystąpią: Barbara Klimczak, Jola Marczuk, Anna Mółka, Paweł Cabała, Marcin Iwański
Reżyseria: Małgorzata Przędzak

Bilety w cenie 35 zł / 25 zł z kartą nowosądeczanina do kupienia nas tronie: https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/pomoc-domowa/