Przejdź do treści


Premiera spektaklu “Igraszki z diabłem” w wykonaniu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu

Premiera spektaklu "Igraszki z diabłem" w wykonaniu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu

10 marca 2024 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Miejskiegi Ośrodka Kultury odbędzie się premiera spektaklu “Igraszki z diabłem” w wykonaniu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu. Dzień wcześniej o godz. 18:00 odbędzie się pokaz przedpremierowy.

Reżyseria: Jarosław Szwec
Występują: Marcin Iwański, Michał Sokołowski, Dariusz Salabura, Katarzyna Barth, Sylwia Krasińska / Magdalena Pasiut, Rafał Życzkowski, Bartosz Lizoń, Nikodem Bulanda / Krzysztof Głuc, Ewelina Życzkowska, Katarzyna Skoczeń, Leszek Gieniec, Paweł Szczepaniak, Tomasz Szkaradek, Iwona Kozdra, Angelika Owsianka, Joanna Tobiasz, Joanna Wielgus, Stanisław Wierzbicki, Beata Zięcina, Ewelina Życzkowska

Bilety: https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/igraszki-z-diablem/

„Igraszki z diabłem” stanowią nieodłączny element klasycznego repertuaru teatru czeskiego powojennego okresu. Ta komedia ujrzała światło dzienne w trudnych czasach okupacji, stanowiąc wyrazistą reakcję na ciemność i przerażenie, które szerzył niemiecki naród “panów”. Autentyczność dzieła wzmacnia korzystanie z ludowych podań i pieśni czeskiego ludu. Drda, czerpiąc z ducha naiwnych, ale szlachetnych przekonań ludu, stworzył komedię ukazującą, że uczciwy chłopiec o czystym sumieniu nie musi lękać się żadnych ziemskich zagrożeń, nawet jeśli są one reprezentowane przez same piekło. To nie tylko bajka, ale także poemat dramatyczny, wypełniony rozkosznym humorem, teatralnym wigorem oraz postaciami ludowymi, które zasługują na naszą sympatię.