Przejdź do treści

Pracowita sobota dla służb ratunkowych na Sądecczyźnie

W sobotę (17 czerwca) na Sądecczyźnie doszło aż do czterech zdarzeń drogowych w których poszkodowane zostały łącznie cztery osoby.
Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 6:30 w Wielogłowach – Samochód osobowy zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji a następnie  dachował. Pojazdem podróżował sam kierowca, któremu pomocy medycznej udzielili strażacy.
Do kolejnego zdarzenia doszło w samo południe na ulicy Biegonickiej w Nowym Sączu – Samochód osobowy marki Peugeot najechał na tył Seata. Samochodami podróżowały łącznie trzy osoby, na szczęście żaden z uczestników zarżenia nie został poszkodowany. Uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas ruchu.
Niespełna pół godziny później zastępy Straży Pożarnej z JRG Krynica Zdrój, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś wezwane zostały do działań ratunkowych w Nowej Wsi. – Na łuku drogi  samochód osobowy marki Peugeot wypał z drogi i dachował. W wyniku tego zdarzenia obrażenia odniósł kierowca pojazdu, na szczęście podróżująca z nim pasażerka nie uskarżała  się na żadne  dolegliwości.
W tym samym czasie w miejscowości Szczereż (gmina Łącko) doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Audi z autobusem. W wyniku tego zdarzenia ucierpiał kierowca i pasażerka samochodu osobowego. Na miejscu działania ratunkowe prowadziły zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Olsznka, Łąckoi Czarny Ptok oraz dwie karetki Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowały osoby poszkodowane do szpitala.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu