Pożegnanie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji

Opublikowano 26 lutego 2018 przez
Pożegnanie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji

W piątek (tj. 23 lutego) sądeccy policjanci uroczyście pożegnali mł. insp. Ireneusza Maślankę – dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, który przeszedł na emeryturę.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk dziękował odchodzącemu z jednostki I Zastępcy za 25-letnią, wzorową służbę oraz znaczący wkład w sukcesy sądeckiej Policji. Podkreślił jego zaangażowanie w codzienną służbę, ogromną wiedzę i doświadczenie, którymi dzielił się z innymi funkcjonariuszami. – Wiem, że nie jest to łatwa decyzja, ale ważne, że suwerenna, podjęta w czasie kiedy Ty tak chciałeś. Za te wszystkie lata służby w Policji gratuluję i dziękuję. Miałeś dużo pomysłów, które wprowadziliśmy w codziennej służbie – mówił Komendant Tokarczyk, życząc jedocześnie spokoju, wytrwałości i szczęścia oraz spełnienia wszystkich planów.

Serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia przekazał również Zastępca Komendanta – mł. insp. Jerzy Polczyk oraz przedstawiciele kadry kierowniczej.

Mł. insp. Ireneusz Maślanka dziękował Komendantowi Tokarczykowi za ciepłe słowa oraz 2,5 roku wspólnej służby. – Dziękuję przede wszystkim za zaufanie, bo bez tego zaufania nie zostałbym Zastępcą Komendanta. Dziękuję za cierpliwość oraz za to, że mogłem się od Komendanta wiele nauczyć – mówił.

Komendant Maślanka, dziękował także policjantom, z którymi współpracował przez ćwierć wieku, podkreślają, że ten czas był bardzo ubogacający w wiedzę. – Mam nadzieję, że przyjaźń i pamięć o tym co dobre, nie odejdzie z dniem dzisiejszym, ale będzie nadal trwała – mówił na koniec mł. insp. Ireneusz Maślanka.

Mł. insp. Ireneusz Maślanka rozpoczął służbę w Policji w 1992 r jako aplikant w pionie kryminalnym w Komisariacie Policji w Krynicy Zdroju. W 1999 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Muszynie – Zdroju, a w 2003 Komendantem Komisariatu Policji w Krynicy – Zdroju. 16 listopada 2015 r awansował na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, a 20 lipca 2016 r objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu.

/KMP Nowy Sącz