Przejdź do treści


Pożar mieszkania w bloku przy ul. Żółkiewskiego w Nowym Sączu

Pożar mieszkania w bloku przy ul. Żółkiewskiego w Nowym Sączu

W miniony piątek, 15 marca, o godzinie 15:29, oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Nowym Sączu odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Żółkiewskiego. Natychmiast do akcji zostały skierowane jednostki Straży Pożarnej z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy ustalili, że paliło się mieszkanie na parterze, które w całości objęte było pożarem. Dym wydobywał się z okien, a silne zadymienie panowało na całej klatce schodowej. Na zewnątrz budynku znajdowało się sześć osób, które zdążyły się ewakuować przed przybyciem strażaków.

Działania Straży Pożarnej skupiły się przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na gaszeniu pożaru. Dodatkowo, strażacy zastosowali wentylator, aby przyspieszyć proces oddymiania klatki schodowej. Kontrola miernikiem wielogazowym wszystkich mieszkań w klatce pozwoliła na wykrycie przekroczenia dopuszczalnych ilości tlenku węgla, co skutkowało ewakuacją czterech osób. Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na dogaszaniu mieszkania objętego pożarem oraz na usunięciu spalonych elementów wyposażenia z budynku.

/źródł0: KM PSP Nowy Sącz