Przejdź do treści


Policyjne podsumowanie weekendu majowego na sądeckich drogach

Kontrola drogowa - Fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

W tym roku weekend majowy był wyjątkowo długi, co obok słonecznej aury sprzyjało wyjazdom na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć wypadków i kolizji.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących oraz osób spędzających majówkę na Sądecczyźnie, od 27 kwietnia do 6 maja na trasach komunikacyjnych, jak również na terenie miasta i powiatu służbę pełniło prawie 930 policjantów.

Funkcjonariusze w ramach działań pn. „Majowy Weekend 2018”, kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Przez 10 dni trwania majówki, na terenie Sądecczyzny doszło do 18 wypadków i 66 kolizji drogowych, w których ranne zostały łącznie 22 osoby.
Główne przyczyny wypadków na polskich drogach to wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.
Natomiast w ciągu ubiegłego tygodnia, tj. od 30 kwietnia do 6 maja, sądeccy policjanci przebadali na zawartość alkoholu 2 289 kierujących. Wśród nich 17 było nietrzeźwych.

/KMP NS