Przejdź do treści


Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie budynków w Barcicach

Palący się budynek gospodarczy - fot. KM PSP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie budynków gospodarczych w Barcicach. Do pożaru doszło we wtorek 30 listopada, kilka minut przed północą. W pożarze całkowicie spłonęły trzy stodoły wraz z wyposażeniem, w tym dwoma ciągnikami i innymi maszynami rolniczymi. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ok. 300 tys. złotych.

Kilka minut przed północą dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymał zgłoszenie o palących się zabudowaniach gospodarczych w miejscowości Barcice. We wskazany rejon pilnie zostali skierowani policjanci z Nowego i Starego Sącza, którzy na miejscu zastali straż pożarną prowadzącą akcję gaśniczą. – Informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

W pierwszej kolejności policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zablokowali całkowicie ruch na drodze krajowej nr 87 i wyznaczyli objazdy. Podejrzewając, że przyczyną pożaru może być podpalenie, funkcjonariusze równolegle podjęli  czynności mające na celu ustalenie ewentualnego sprawcy lub sprawców tego pożaru.

Jeszcze w trakcie trwania akcji gaśniczej policjanci wytypowali osobę, która może mieć związek z tym podpaleniem. 46-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do policyjnej celi.

Po ugaszeniu pożaru na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, policjanci przesłuchali pokrzywdzonych oraz świadków i zabezpieczyli ślady.

/źródło: KMP / fot. KM PSP Nowy Sącz