Przejdź do treści


Policjanci z Nawojowej i Piwnicznej-Zdroju odzyskali skradzione quady

fot. materiały własne

Policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej i Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju odzyskali skradzione w grudniu i styczniu pojazdy. Łupem włamywacza padły quady o łącznej wartości 37 000 złotych. Funkcjonariusze kilka dni po ostatnim włamaniu zatrzymali 30-latka, a ponadto zarzucili mu jeszcze popełnienie innych przestępstw.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju oraz pomocy Straży Leśnej Nadleśnictwa Nawojowa i Krynickiej Grupy GOPR, odzyskali dwa utracone quady. Policjanci ustalili, że końcem stycznia br. sprawca włamał się do garażu typu „blaszak” w jednej z miejscowości na terenie gminy Kamionka Wielka i z jego wnętrza zabrał quad marki Polaris o wartości 12000 złotych. Podobne zdarzenie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku, kiedy to z garażu na terenie posesji w gminie Rytro, ktoś zabrał quad marki CF Moto wart 25 000 złotych.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że tych dwóch kradzieży dokonał 30-letni mieszkaniec gminy Łabowa. W efekcie podjętych działań, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a następnie przedstawili mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem. Oprócz kradzieży quadów, policjanci udowodnili 30-latkowi również inne kradzieże z włamaniem, głównie do domków letniskowych i nowo wybudowanych domów na terenie gminy Nawojowa, Rytro i Stary Sącz, skąd wynosił on m.in. elektronarzędzia i rowery.

Za kradzieże z włamaniem, 30-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

/KMP Nowy Sącz