Przejdź do treści


Policja zatrzymała sprawców niszczenia banerów wyborczych

Sądeccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców niszczenia banerów wyborczych kandydatów startujących w wyborach do Europarlamentu.

Jak informuje podkom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – W okresie od 25 kwietnia do 26 maja 2019 roku na terenie Sądecczyzny odnotowaliśmy liczne uszkodzenia plakatów wyborczych kandydatów startujących w wyborach do Europarlamentu. Z uwagi na ten fakt Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu podjęła działania mające na celu niedopuszczenie do kolejnych dewastacji mienia oraz zmierzające do ustalenia sprawców już popełnionych wykroczeń. 

W nocy 17 maja 2019 roku, w trakcie patrolowania ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu, policjanci zauważyli trzech mężczyzn stojących obok banneru, jeden z nich pisał po plakacie. Policjanci wylegitymowali mężczyzn i zabezpieczyli dowody popełnienia wykroczenia. W sprawie tej został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu

Kilka dni później w nocy 25 maja 2019 r. na ul. Barbackiego w Nowym Sączu, policjanci patrolujący ulice zauważyli dwie osoby stojące obok tablicy ogłoszeniowej, jedna z nich zrywała plakat wyborczy. Policjanci wylegitymowali te osoby, zabezpieczyli dowody popełnienia wykroczenia. Również w tym przypadku sprawca odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Kolejny sprawca uszkodzeń banerów wyborczych, który nanosił napisy na plakaty wyborcze został ustalony dzięki pracy sądeckiego dzielnicowego. W toku prowadzonych czynności wyjaśniających ustalono, że mężczyzna ten zniszczył jeszcze pięć innych banerów. – Obecnie trwają postępowania wyjaśniające w tych sprawach – informuje podkom. Justyna Basiaga.

W przypadku pozostałych uszkodzeń banerów wyborczych prowadzone są również postępowania wyjaśniające . Zgodnie z art. 67. § 1 Kodeksu wykroczeń za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny do 5 000 złotych.

/źródło: KMP Nowy Sącz