Policja podsumowuje pierwszy wakacyjny weekend na Sądecczyźnie

Opublikowano 27 czerwca 2017 przez
Policja podsumowuje pierwszy wakacyjny weekend na Sądecczyźnie

Od 23 do 25 czerwca sądecka policja prowadziła działania pn. „Wakacyjne Wyjazdy”. Podczas pierwszego weekendu wakacji na drogach Sądecczyzny, policjanci odnotowali 26 zdarzeń drogowych (4 wypadki i 22 kolizje), w których 5 osób zostało rannych.
Zadaniem policjantów było nie tylko upłynnienie ruchu pojazdów i wyeliminowanie utrudnień na głównych trasach komunikacyjnych, ale zadbanie o to, by podróżni bezpiecznie dotarli do celu swojej podróży.
W ramach działań funkcjonariusze ujawnili 8 osób jadących samochodem pod wpływem alkoholu (4 nietrzeźwych i 4 po użyciu alkoholu). Sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Ponadto, czy kierujący nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają i prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, ponieważ takie zachowania kierowców, to główne przyczyny zdarzeń drogowych na Sądecczyźnie.
Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie miasta i powiatu czuwało łącznie ponad 260 policjantów.
W okresie wakacyjnych urlopów sądeccy policjanci będą prowadzić szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania Sądeczan oraz w miejscach letniego wypoczynku, m.in. w ramach akcji: „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczne Wyjazdy” i „Bezpieczne Powroty”. Są to cykliczne działania prowadzone przez Komendę Miejską Policji na obszarze miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom wypoczywającym w naszym regionie.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu