Przejdź do treści


Policja podsumowuje pierwszy wakacyjny weekend na Sądecczyźnie

Sprawdzanie trzeźwości - Fot. KM Policji w Nowym Sączu

Od 23 do 25 czerwca sądecka policja prowadziła działania pn. „Wakacyjne Wyjazdy”. Podczas pierwszego weekendu wakacji na drogach Sądecczyzny, policjanci odnotowali 26 zdarzeń drogowych (4 wypadki i 22 kolizje), w których 5 osób zostało rannych.
Zadaniem policjantów było nie tylko upłynnienie ruchu pojazdów i wyeliminowanie utrudnień na głównych trasach komunikacyjnych, ale zadbanie o to, by podróżni bezpiecznie dotarli do celu swojej podróży.
W ramach działań funkcjonariusze ujawnili 8 osób jadących samochodem pod wpływem alkoholu (4 nietrzeźwych i 4 po użyciu alkoholu). Sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Ponadto, czy kierujący nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają i prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, ponieważ takie zachowania kierowców, to główne przyczyny zdarzeń drogowych na Sądecczyźnie.
Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie miasta i powiatu czuwało łącznie ponad 260 policjantów.
W okresie wakacyjnych urlopów sądeccy policjanci będą prowadzić szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania Sądeczan oraz w miejscach letniego wypoczynku, m.in. w ramach akcji: „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczne Wyjazdy” i „Bezpieczne Powroty”. Są to cykliczne działania prowadzone przez Komendę Miejską Policji na obszarze miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom wypoczywającym w naszym regionie.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu