Przejdź do treści


Podtopione drogi i domy – Skutki intensywnych opadów deszczu na Sądecczyźnie

Zalana droga krajowa nr 75 w miejscowości Witowice Dolne - Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Intensywne opady deszczu spowodowały podtopienia dróg i domów na Sądecczyźnie. W poniedziałek przed południem w miejscowości Witowice Dolne, droga krajowa nr 75, na 44 kilometrze, została zalana i całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd dla samochodów osobowych przez Rożnów.

W związku z utrzymującym się wysokim stanem poziomu wody na rzece Kamienica oraz niestabilną sytuacją meteorologiczną na terenie Miasta Nowego Sącza do odwołania ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o osunięciu się drogi wojewódzkiej nr 971 na tory PKP w miejscowości Żegiestów. Wyłączony z ruchu został jeden pas drogi. W Starym Sączu podtopieniu uległa lokalna droga dojazdowa do ul. Węgierskiej oraz jedno gospodarstwo domowe. TAURON poinformował o braku prądu u 172 odbiorców w gminie Nawojowa.

Poprawa pogody od czwartku

Według prognoz poprawy pogody możemy spodziewać się od czwartku. Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym będą nam towarzyszyć co najmniej do wtorku 31 sierpnia do godz. 08:00. Prognozowana całkowita suma opadu od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Środa również zapowiada się pochmurnie i deszczowo.