Przejdź do treści


Podsumowanie policyjnej akcji „Znicz” na Sądecczyźnie

Policjantka obok oznakowanego radiowozu, rejon cmentarza

3 wypadki, 38 kolizji, 3 osoby ranne i 3 ofiary śmiertelne – to bilans pięciodniowej akcji „Znicz” na Sądecczyźnie.

Od 29 października do 2 listopada w ramach akacji „Znicz” w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się znacznie większa niż zwykle liczba policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu. Dodatkowo w ramach akcji „Znicz” cmentarze i pobliskie rejony były patrolowane przez policjantów wspólnie ze strażnikami miejskimi i gminnymi, a dodatkowo przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Podczas pięciu dni policyjnej akcji „Znicz 2021” prowadzonej od 29 października do 2 listopada na Sądecczyźnie doszło do 3 wypadków drogowych i 38 kolizji, w wyniku których 3 osoby zostały ranne, a 3 zmarły. Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek 2 listopada w miejscowości Bilsko, gdzie na drodze krajowej nr 75 zderzyły się samochód marki Renault Trafic i ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarły dwie osoby, a kolejna w szpitalu.

Podczas działań policjanci ujawnili też 10 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 2 prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

/KMP Nowy Sącz