Przejdź do treści


Podsumowanie długiego weekendu na sądeckich drogach

Kontrola drogowa – fot. KMP Nowy Sącz

Długi weekend, to czas gdy na ulicach panuje większy niż zwykle ruch. Dlatego sądeccy policjanci w trakcie minionego majowo-czerwcowego weekendu, w ramach akcji “Zatrzymaj Się i Żyj”, przypominali przechodniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci w dzień poprzedzający Boże Ciało, a także przez cały długi weekend, prowadzili na terenie miasta wzmożone działania w rejonie przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze zwracali uwagę na to, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzali czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.
fot. KMP Nowy Sącz

Kierujący i piesi, którzy stosowali się do zasad i przepisów ruchu drogowego, byli nagradzani słodkościami przez przedstawicielkę Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Rozdawano również odblaski, a policjanci przypominali o obowiązku noszenia ich po zmroku, poza obszarem zabudowanym.

/KMP NS