Przejdź do treści


Pilne! Dziś oszuści znów dają o sobie znać. Seniorzy miejcie się na baczności

fot. pixabay.com

Tydzień temu oszust podający się za policjanta wyłudził od sądeczanki 22 tysiące złotych, wczoraj łupem kolejnego przestępcy padło 50 tysięcy złotych. Dziś sądecka Policja otrzymała już osiem zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na policjanta” i „na wnuczka”, w związku z tym funkcjonariusze ponawiają apel do seniorów o ostrożność i rozwagę, a młodych ludzi proszą o informowanie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów o sposobach działania oszustów.

Oszuści podszywając się pod mundurowych i krewnych próbowali dziś wyłudzić pieniądze od ośmiu seniorów zamieszkujących Nowym Sącz. Na szczęście starsi państwo wykazali się czujnością i dzięki temu, że szybko zakończyli rozmowę, nie ulegając namowom przestępców, uratowali swoje oszczędności.

Sądeccy policjanci po raz kolejny apelują, by nie przekazywać nieznajomym osobom żadnych pieniędzy! Informują również, że nie prowadzą żadnej akcji przeciwko skorumpowanym pracownikom banku, w którą mieliby angażować się mieszkańcy Sądecczyzny!

Pamiętajmy, w momencie, gdy ktoś podając się przez telefon np. za krewnego czy policjanta będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć rozmowę telefoniczną! Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich, a najlepiej wykonajmy telefon zwrotny do osoby, za którą podaje się oszust, by upewnić się czy faktycznie znalazła się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania.

/źródło: KMP Nowy Sącz