Przejdź do treści


Pijani próbowali dostać się do baru przy pomocy siekiery i maczety, zostali zatrzymani przez Policje

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w jednym z lokali przy ulicy Szwedzkiej w Nowym Sączu. Dwaj klienci lokalu zostali wyproszeni z baru przez jego personel. Mężczyźni wrócili jednak po kilku minutach (około godz. 20:30) z kolegą, mając przy sobie maczetę i siekierę. Już we trójkę próbowali ponownie wejść do lokalu, grożąc pracownikom pobiciem. Agresywni mężczyźni uszkodzili drzwi wejściowe uderzając w nie siekierą oraz maczetą, nie zdołali jednak dostać się do lokalu i uciekli z miejsca zdarzenia.

Dyżurny sądeckiej Policji, natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu wysłał w to miejsce kilka patroli wraz z psem tropiącym. Policjanci na podstawie podanych rysopisów wytypowali sprawców i już po kilkunastu minutach od zdarzenia zatrzymali ich na terenie miasta. Zabezpieczyli również niebezpieczne narzędzia, którymi mężczyźni posłużyli się do uszkodzenia mienia.

Troje zatrzymanych sądeczan w wieku 30, 26 i 23 lata trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań – w momencie zatrzymania mieli od 1,7 do 2,42 promili alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, ustalając jednocześnie okoliczności tego zdarzenia i motyw działania sprawców. Wstępne straty wynikające z tytułu uszkodzenia mienia właściciel lokalu wycenił na 9 tys. złotych.

/źródło: KMP Nowy Sącz