Przejdź do treści


Pierwsza pomoc od podstawówki, Ryterska Akademia Muzyki i Tańca, Aktywni seniorzy – Między innymi te zadania zostaną zrealizowane na Sądecczyźnie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok

www.powiat.nowy-sacz.pl

W ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego do rozdania było 6 mln zł, po 1 mln dla każdego subregionu. W sumie zgłoszono 204 zadania, z czego 152 zostały pozytywnie ocenione i to na nie od 18 czerwca do 6 lipca mogli głosować mieszkańcy małopolski.

W wyniku głosowania do realizacji przyjęto 46 zadań, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. W sumie na zgłoszone zadania zagłosowało 79 708 osób, które oddało 108 640 głosów na wybrane przez siebie zadania. W głosowaniu mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat. Najbardziej aktywni w głosowaniu byli mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego – 18 921 głosujących, subregion sądecki znalazł się na czwartej pozycji pod względem liczby głosujących, w głosowaniu wzięło udział 11 381 Sądeczan.

Lista zadań przyjętych do realizacji w subregionie sądeckim:Lista zadań przyjętych do realizacji w subregionie sądeckim.

– Za nami pilotażowa edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i wdzięczni Małopolanom za tak aktywny udział. Mieszkańcy regionu zgłosili aż 204 zadania do realizacji, a prawie 80 tys. z nich wzięło udział w glosowaniu. Te liczby pokazują rosnącą siłę społeczeństwa obywatelskiego – mówi marszałek Jacek Krupa.

źródło: www.malopolska.pl