Przejdź do treści


Perły Samorządu: Nowy Sącz zajął trzecie miejsce w kategorii gmina miejska do 100 tys. mieszkańców

fot. UM Nowego Sącza

W rankingu “Perły Samorządu 2016” organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, Nowy Sącz zajął trzecie miejsce w kategorii gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. Jak podkreślają organizatorzy – Przyznając tytuł „Perły Samorządu”, koncentrujemy się na konkretnych działaniach gminy, które mają na celu rozwój społeczności lokalnej, zapewnienie godnych warunków życia i rozwoju w poszanowaniu wszystkich mieszkańców.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

  • gmina wiejska
  • gmina miejsko-wiejska
  • gmina miejska do 100 tys. mieszkańców
  • gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak został laureatem pierwszego miejsca w kategorii “Włodarz 2016” wśród miast do 100 tys. mieszkańców. Przy ocenie wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast brane były pod uwagę takie kryteria jak: strategiczna wizja rozwoju gminy, sposób zarządzania urzędem, aktywna współpraca ze społecznością lokalną i największe sukcesy w minionym roku.

Wśród laureatów w poszczególnych kategoriach znaleźli się m.in. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Natomiast w gronie najlepszych miast znalazły się m.in. Gdańsk, Olsztyn, Gliwice, Sopot i Kędzierzyn-Koźle.

To był dobry rok dla miasta, mieszkańców i dla mnie osobiście jako prezydenta. Spełniły się wieloletnie oczekiwania Sądeczan, bo nakładem blisko 100 mln zł zbudowaliśmy Obwodnicę Północną z nowym mostem na Dunajcu – powiedział prezydent. – Zostaliśmy również docenieni za efektywność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego Nowy Sącz – w okresie mojej prezydentury – pozyskał blisko 850 mln zł środków zewnętrznych, które umożliwiły realizację wielu projektów infrastrukturalnych. Cieszę się, że stworzyłem zespół, z którym osiągam tak znaczące sukcesy dla miasta i mieszkańców – zakończył Ryszard Nowak.

“Perły Samorządu” to ranking, który ma na celu wyróżnienie najlepszych gmin i włodarzy, ale także zachęcanie samorządów do aktywnej pracy na rzecz wspólnego dobra i podnoszenia poziomu jakości życia.