Perły Samorządu 2017: Nowy Sącz na 3 miejscu

Opublikowano 28 maja 2017 przez
Perły Samorządu 2017: Nowy Sącz na 3 miejscu

Miasto Nowy Sącz w plebiscycie Perły Samorządu 2017 zdobyło 3 miejsce w kategorii „Gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców”, a prezydent Ryszard Nowak zajął 3 miejsce w kategorii „Włodarz gmina miejska do 100 tys. mieszkańców”. – To był dobry rok dla miasta, mieszkańców i dla mnie jako prezydenta – komentuje wyróżnienie prezydent Ryszard Nowak.
Perły Samorządu to plebiscyt organizowany od 4 lat przez Dziennik Gazeta Prawna, którego celem jest zachęcanie samorządów do aktywnej pracy na rzecz wspólnego dobra i podnoszenia poziomu jakości życia, nagrody przyznawane są w czterech kategoriach:

  • gmina wiejska
  • gmina miejsko-wiejska
  • gmina miejska do 100 tys. mieszkańców
  • gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców

W tym roku Miasto Nowy Sącz zdobyło 3 miejsce w kategorii „Gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców”, powtarzając tym samym swój wynik sprzed roku. Uroczysta gala odbyła się w Gdyni. Miasto Nowy Sącz reprezentowała Sekretarz Miasta Edyta Brongiel.
Organizatorzy plebiscytu w tegorocznym rankingu skupili się przede wszystkim na uchwyceniu pozytywnych zmian widocznych w polskich gminach. Wśród laureatów w kategorii gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców znalazły się oprócz Nowego Sącza także Świdnica i Legionowo.

źródło: UM Nowego Sącza