Otwarcie nowego toru modelarskiego na osiedlu Zawada

Opublikowano 10 lipca 2016 przez
Otwarcie nowego toru modelarskiego na osiedlu Zawada

Wczoraj (9 lipca) odbyło się uroczyste otwarcie nowego toru modelarskiego na osiedlu Zawada. W uroczystości wzięli udział między innymi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, Wiceprezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego „Felga” Piotr Jeż, poseł Jan Duda, Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Tomasz Cisoń. Otwarcie toru zostało połączone z Eliminacjami Mistrzostw Polski Modeli Samochodów RC, które zakończą się 10 lipca. Zawodnicy rywalizują w najbardziej popularnych kategoriach modeli elektrycznych i spalinowych.

Cieszę się bardzo, że doczekaliśmy finiszu i oddajemy ten obiekt do użytkowania. Pamiętam pierwsze spotkanie, projekty, pomysły. W sumie nie trwało to tak długo i zostało to zrealizowane w pięknym miejscu, pięknej scenerii, w terenie, który zasługuje na to, żeby go rewitalizować i doprowadzić do tego, aby stał się swoistym centrum sportu i rekreacji dla mieszkańców całego miasta – powiedział prezydent Ryszard Nowak. – Mamy już przygotowane projekty dotyczące układu komunikacyjnego i parkingu, który będzie służył mieszkańcom i uczestnikom organizowanych tutaj imprez i wydarzeń.

Piotr Jeż wręczając pamiątkową statuetkę prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za wsparcie inicjatywy budowy toru modelarskiego, a także doprowadzenie inwestycji do finału. Podziękowania otrzymali także między innymi pełnomocnik prezydenta ds. inwestycyjnych Grzegorz Dobosz, dyrektor MOSiR Paweł Badura, dyrektor Wydziału Kultury Sportu Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor, reprezentującego firmę Wiśniowski dyrektor Tadeusz Wiśniowski, wicedyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Wiesław Kądziołka, a także radny dzielnicy Zawada Andrzej Bodziony.

Jestem przekonany, że wszyscy zawodnicy będą zadowoleni z nowego toru i we wrześniu przyjada do Nowego Sącza na kolejne zawody w jeszcze liczniejszym gronie – zakończył wiceprezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego „Felga”.

źródło / fot. Urząd Miasta Nowego Sącza