Przejdź do treści


Otwarcie nowego toru modelarskiego na osiedlu Zawada

fot. Urząd Miasta Nowego Sącza

Wczoraj (9 lipca) odbyło się uroczyste otwarcie nowego toru modelarskiego na osiedlu Zawada. W uroczystości wzięli udział między innymi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, Wiceprezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego “Felga” Piotr Jeż, poseł Jan Duda, Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Tomasz Cisoń. Otwarcie toru zostało połączone z Eliminacjami Mistrzostw Polski Modeli Samochodów RC, które zakończą się 10 lipca. Zawodnicy rywalizują w najbardziej popularnych kategoriach modeli elektrycznych i spalinowych.

Cieszę się bardzo, że doczekaliśmy finiszu i oddajemy ten obiekt do użytkowania. Pamiętam pierwsze spotkanie, projekty, pomysły. W sumie nie trwało to tak długo i zostało to zrealizowane w pięknym miejscu, pięknej scenerii, w terenie, który zasługuje na to, żeby go rewitalizować i doprowadzić do tego, aby stał się swoistym centrum sportu i rekreacji dla mieszkańców całego miasta – powiedział prezydent Ryszard Nowak. – Mamy już przygotowane projekty dotyczące układu komunikacyjnego i parkingu, który będzie służył mieszkańcom i uczestnikom organizowanych tutaj imprez i wydarzeń.

Piotr Jeż wręczając pamiątkową statuetkę prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za wsparcie inicjatywy budowy toru modelarskiego, a także doprowadzenie inwestycji do finału. Podziękowania otrzymali także między innymi pełnomocnik prezydenta ds. inwestycyjnych Grzegorz Dobosz, dyrektor MOSiR Paweł Badura, dyrektor Wydziału Kultury Sportu Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor, reprezentującego firmę Wiśniowski dyrektor Tadeusz Wiśniowski, wicedyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Wiesław Kądziołka, a także radny dzielnicy Zawada Andrzej Bodziony.

Jestem przekonany, że wszyscy zawodnicy będą zadowoleni z nowego toru i we wrześniu przyjada do Nowego Sącza na kolejne zawody w jeszcze liczniejszym gronie – zakończył wiceprezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego “Felga”.

źródło / fot. Urząd Miasta Nowego Sącza